Pole tekstowe:

Dni Cisownika

       Gdy zastanawialiśmy się, w jaki sposób powrócić do korzeni, do pięknych chwil dzieciństwa i młodości, wpadliśmy na pomysł, aby zorganizować zjazd wszystkich Cisowiaków. W ten sposób odpowiadając na zaproszenie, które mieszkańcy Cisownika rozesłali do swoich bliskich po całej Polsce, w ostatnią sobotę lipca 2002 roku przyjechało do nas około siedmiuset gości.

 

 

       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      

 

Tradycja i kultura we wsi Cisownik. Pocztówka z Cisownika

Na przybyłych  czekały występy zespołu ludowego, który powstał na tę okazję. Można było obejrzeć wystawę dawnego sprzętu gospodarskiego, jak również popracować na nim. Swoje prace wystawiał  rzeźbiarz, malarz i poeta Czesław Sosnowski, który pochodzi z Cisownika. Piękne obrazy wyszyte przez Mariolę Kasińską podziwiano za benedyktyńską wręcz precyzje. Dla miłośników mocnych wrażeń  brawurowe pokazy jazdy konnej i walki na karabele w wykonaniu ułanów z 7 Pułku Ułanów Lubelskich, stanowiły  nie lada gratkę.

Gospodynie z Cisownika ugotowały ponad 1300 pierogów i ogromny gar zalewajki, którymi to specjałami częstowały wszystkich gości. Na koniec uwieczniliśmy ten wspaniały dzień na  wspólnym zdjęciu.

Cisownik pieczątka z żarnamiCisownik.pl

Wieś Cisownik. Tradycja i kultura

Koszenie kosamiZaproszenie na pierwsze dni cisownika

2002 rok – „ Pierwszy Zjazd Przyjaciół Cisownika”

2003 rok – „ Jagodowe święto”

2004 rok – „ Sianokosy”

2005 rok – „ Żniwa”

2006 rok – „ Wykopki”

2007 rok – „Podziękowanie”- Najstarsi mieszkańcy wsi otrzymali dyplomy wręczane przez proboszcza, wójta i sołtysową jako wyraz wdzięczności za pielęgnowanie tradycji i kultury i przekazanie jej  następnym pokoleniom.

2008 rok – „Dawne smaki”- w podziękowaniu za ubiegłoroczne dyplomy gospodynie przygotowały potrawy jakie kiedyś można było spotkać na stołach.

         Od tego dnia co roku w ostatnią sobotę lipca spotykamy się, by przypomnieć sobie, a zwłaszcza pokazać naszym dzieciom i wnukom jak dawniej się żyło. Pod hasłem „Do Cisownika wróć” co roku pokazujemy jeden dzień z życia chłopów na wsi.

Cisownik 2003. chodnikJagody w koszach sosnowychPamiątka z Cisownika